Вже цього місяця полтавці обиратимуть нового міського голову і нових депутатів, які наступні 5 років будуть керувати містом, розподіляти міський бюджет і представляти інтереси людей в раді. 

Чи буде в Полтаві справді новий голова – перспектива 50х50. За мерське крісло змагаються і “попередні гравці” із сильними електоральними позиціями, і нові обличчя від рейтингових партій.

Що ж до майбутніх депутатів, то є майже 100-відсоткова імовірність побачити у складі корпусів рад різних рівнів тих самих людей, які і зараз доношують у кишенях мандати. Бо 70% із нинішніх депутатів таки балотуються знову.

Що маємо. Загалом кандидатами в ради ЦВК зареєструвала 31 нинішнього депутата. 24 з них балотуються в Полтавську міську раду. 

Кількісно найбільший камбек хоче зробити “Рідне місто”. Від партії йде на вибори відразу 6 нинішніх депутатів (із семи у фракції) – Дмитро Батигін, Тарас Бойко, Едуард Волков, Олександр Кудацький, Володимир Соколовський та Віктор Харченко.

Стільки ж планує зайти і екс-депутатів від БПП “Солідарність”. “Екс”, бо фактично представників БПП у міськраді вже немає. Її очільник – Андрій Матковський перед початком передвиборчого процесу перебрав на себе обов’язки голови міської організації ВО “Батьківщина”. Разом з ним до партії перейшли і п’ятеро колег-депутатів – Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій, Вячеслав Федоряка. Під прапором “Батьківщини” вони і балотуються тепер до міської ради та всі, крім Майї Матвеєвої, офіційно стали членами партії.

Від колишньої фракції “Батьківщина” лишився один депутат, який іде на вибори від цієї партії вже з новим лідером Андрієм Матковським. Це Андрій Соколов

Фактично залишившись без команди, колишній голова фракції “Батьківщина” Олег Бєлоножко цьогоріч до міської ради вирішив не йти. Наразі він балотується до Полтавської обласної ради теж від “Батьківщини”.

Фракція “СДП” йде на вибори у повному складі – кандидатами зареєстровані Юрій Синяк, Олександр Кісільов, Олександр Рагулін та Олена Чірікова-Зоріна. Від соціал-демократів балотується та претендує на мерське крісло і секретар міськради Олександр Шамота.

Фракція ВО “Свобода” веде під своїм прапором у раду трьох нинішніх депутатів – Юліана Матвійчука, Тараса Синяговського та Артема Чубенка

Вадим Ямщиков, який впродовж 5 років був у складі “Свободи”, влітку вийшов з партії і на місцевих виборах вирішив балотуватися вже від пропрезидентської “Слуга Народу”. 

Від нової для Полтавської міськради політсили йде і позафракційна Тетяна Паутова, депутатка балотується від місцевої партії “Довіра”.

Нову партію на виборах представляє й Ірина Климко. Депутатка балотується від всеукраїнської партії “За майбутнє”. Нагадаємо, Ірина Климко в складі “Совісті України” більше 2 років пропускала засідання комісій і сесій.

До речі, Ірина Климко – пасербиця претендента на пост міського голови від політсили “За майбутнє”, екс-мера Полтави Олександра Мамая. Конкуренцію за посаду йому складають двоє нинішніх депутатів – Андрій Матковський (йде від “Батьківщини”) і Олександр Шамота (йде від “СДП”).

Ще 6 нинішніх депутатів балотуються в районні ради. У Шевченківську районну у місті Полтава раду йде від «Свободи» Сергій Литвиненко.

У Полтавську райраду від партії «За майбутнє» йдуть Владислав Кива, Максим Голдиш та Володимир Медяник. Від «Рідного міста» першим номером в цю ж раду балотується Микола Перепелиця.

Також згадаємо депутата Олександра Глазова, члена фракції БПП “Солідарність”. Він не йде в міську раду разом з іншими колегами по фракції. Натомість балотується до Полтавської райради від політпартії “Слуга Народу”.

Не йдуть цього року в депутати фракція Об’єднання «Самопоміч» у повному складі (Дмитро Сенчакович, Сергій Бутко, Дмитро Лаптєв), троє депутатів від «Совісті України» (Ліліана Бєлашова, Володимир Левченко, Григорій Сахно), Анатолій Костенко (ВО «Свобода») та решта від нинішньої фракції ВО «Батьківщина» – Юрій Бойко, Анатолій Клименко, Дмитро Петров та Олександр Пінчук.

Що ж, всі можливі фінти зроблені, залишилося чекати результатів виборів.

Нагадаємо, громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” підготувала просвітницький ролик щодо повноважень місцевих обранців. Переглянути його можна за посиланням: https://attestation.in.ua/article/386

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Полтавській області звертайтесь до: ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА», e-mail: [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16 регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Полтава за реалізацію ініціативи відповідає ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА».