Майже половина депутатів Полтавської міськради не звітують про результати своєї роботи перед людьми – такі результати моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Звітуватися про роботу в раді – такий самий обов’язок депутата, як і ходити на сесії та проводити прийом громадян. Тим не менш, у Полтавській міській раді далеко не кожен обранець розповідає про те, чим займається в раді і як представляє інтереси людей.

За результатами моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», у Полтавській міськраді відзвітували трохи більше половини членів корпусу – 22 депутати. Даних про звітування 18 депутатів  немає.

Діяльність ще двох обранців Віктора Харченка («Рідне місто») та Олександра Рагуліна («СДП») не оцінювалася, оскільки ці депутати набули повноважень наприкінці 4-го року каденції. 

«Депутати не звітуються з кількох причин. Перше, недосконалий Регламент роботи ради – у ньому не прописано, коли саме депутати мають починати звітуватися, а коли завершувати. Тому вони звітуються, коли забажають і ніхто цього не контролює. Друге, недостатня проінформованість з обох боків – депутати не розуміють, що звітування – це важливо, а громадяни не знають, що вони можуть цього вимагати від обранців. Третє – просто відсутність бажання виконувати свої обов’язки», – говорить менеджерка проектів ГО «Полтавська Платформа» Каріна Тютюнник.

Попри це, у Полтавській міськраді, порівняно з минулим роком, спостерігається покращення ситуації зі звітуванням депутатів. Так, про результати 2018 року загалом відзвітували 13 тодішніх депутатів, лише 4 з них опублікували свої звіти на сайті міської ради (цього року розміщено вже 11 звітів).

Серед форм звітування депутати найчастіше обирали публікацію тексту звіту в ЗМІ, на сторінках в соцмережі. Популярним є і проведення звітувань-зустрічей з громадянами (в дворах, на території районних рад, в громадських приймальнях).

Також виділимо двох депутатів, які на запрошення «Атестації депутатів місцевих рад» під час карантину провели публічні онлайн-зустрічі – Юрій Синяк («СДП») та Вадим Ямщиков (ВО «Свобода»).

У зв’язку з ігноруванням депутатами обов’язку звітуватися громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» розпочала кампанію «Вимагаємо звіту». Мета якої – привернути увагу до діяльності обранців та домогтися проведення депутатами заключних звітів за 5 років роботи в раді.

Долучитися до кампанії можна за посиланням: https://attestation.in.ua/article/346

Також «Атестація депутатів місцевих рад» розробила інформаційні буклети, де роз’яснюються обов’язки місцевих депутатів та подається інформація про звітування обранців.

Отримати буклети можна в приміщенні ГО «Полтавська Платформа» за адресою вул. Раїси Кириченко, 4.