Міні-скульптура “Еней” 

Перша міні-скульптура у Полтаві з’явилася у 2018 році у рамках проекту “Подаруй місту міні-скульптуру “. 

Метою проєкту є наповнення міста актуальними архітектурними формами, близькими та доступними,  на противагу монументальним пам’ятникам. 

Міні-скульптура “Еней” – перший краундфандинговий проєкт на платформі ЗМІСТ. Полтавці зібрали навіть трохи більше коштів, ніж було потрібно для реалізації проекту.

 

 

Створення скульптури

Ідея створити міні-скульптуру у Полтаві виникла у співзасновників “Полтавської платформи” – підприємця Артура Кобзаря та депутата Полтавської міської ради Вадима Ямщикова. Вибір пав на Енея, бо у 2018 році якраз виповнювалося 220 років з дня написання поеми “Енеїда” Івана Котляревського.

Над скульптурою працював майстер Михайло Колодько з Ужгорода, який вже близько 10 років займається  виготовленням міні-скульптур. 

Відкриття

Міні-скульптуру установили на розі будівлі ЦУМу у центрі міста на перетині вулиць Соборності та Котляревського. На відкритті міні-скульптури був присутній Едурд Кірич – автор мультиплікаційного образу Енея, на основі якого і створили міні-скульптуру.

Під час презентації атракції артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок представили уривок із вистави “Енеїда”. А полтавці мали змогу сфотагруватися з Іваном Котляревського, роль якого виконав актор Полтавського академічного музичного-драматичного театру ім. М. В. Гоголя, з героями творів Івана Петровича – Петром та Наталкою, і отримати маленькі тематичні презенти.

Міні-скульптура “Еней” у цифрах

ініціатори-реалізатори

краундфандери

скульптор

місяці

зібрано коштів (грн)

мінімальний внесок (грн)

максимальний внесок (грн)

Де можна знайти міні-скульптуру “Еней”?

Проект реалізований ГО “Полтавська платформа” за підтримки небайдужих полтавців. Дякуємо 🙂