Громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” продовжує аналізувати діяльність полтавських обранців. Цього разу об’єкт моніторингу – депутатські приймальні, які експерти кампанії перевіряли упродовж майже трьох місяців. Про результати сьогодні під час прес-конференції розповіла координаторка проекту в Полтаві Каріна Тютюнник.

Польовий етап моніторингу відбувався паралельно в 15 обласних центрах, які охоплює “Атестація депутатів місцевих рад”. Загалом експерти проаналізували діяльність 868 депутатів, 13% з яких, як з’ясувалося, не виконують закріпленого законом України обов’язку щодо прийому виборців.

Нагадаємо, згідно з Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, кожен депутат ради має проводити прийом громадян не рідше одного разу на місяць.

Під час моніторингу експерти аналізували наявність інформації про прийом на офіційному сайті міської ради (дні, години, місце прийому) та відвідували громадські приймальні депутатів. Також до уваги бралася активність депутатів у соцмережах, яка стосувалася роботи громадських приймалень.  

Наразі на офіційному сайті міськради дані про прийом громадян розмістили 40 депутатів. Ще двоє обранців (Антон Ярмолюк (“Слуга Народу”), Сергій Каплін (“Партія простих людей Сергія Капліна”) інформацію про місцезнаходження своїх приймалень не публікували.

Додатковим джерелом інформації про роботу приймалень є сторінки депутатів у соціальних мережах, зокрема, Facebook. Тут обранці можуть анонсувати приймальні дні, проводити прийоми людей онлайн і розповідати про результати своєї роботи. Порівняно з попередньою каденцією, кількість депутатів, активних у соціальних мережах, вдвічі збільшилася – таких наразі 14 осіб.

Що ж до самої роботи громадських приймалень. Під час польового етапу моніторингу (лютий-квітень 2021 року) вдалося підтвердити факт проведення прийому 36 депутатами Полтавської міської ради.

У той же час стосовно 6 депутатів (14% від складу корпусу) факт проведення особистого прийому не підтвердився. Це стосується Антона Ярмолюка, Сергія Марюхненка (“Слуга Народу”), Сергія Капліна (“Партія простих людей Сергія Капліна”), Олександра Калуцького (“За Майбутнє”), Євгена Момонта (“Опозиційна Платформа – За Життя”) та Олександра Удовіченка (“Рідне місто”).

“Деякі з цих депутатів просто не з’являються в приймальнях у вказані години прийому. Є такі, що переклали свої обов’язки на помічників і жодного разу від початку каденції особисті прийоми не проводили. А хтось взагалі відмовляється спілкуватися і говорити на тему своїх приймалень. Не можу стверджувати, що ці обранці взагалі не спілкуються з виборцями і  не приймають звернення, однак за час польового етапу моніторингу ми не підтвердили те, що вони приймають громадян”, – говорить Каріна Тютюнник.

Під час прес-конференції

Якщо брати загальноукраїнські тенденції, найбільше депутатів стосовно яких не вдалось підтвердити здійснення прийому громадян, було серед Сумської (45% корпусу), Херсонської (41%) та Київської (24%) міських рад.

З повним текстом узагальнення практик здійснення прийому громадян депутатами міських рад обласних центрів та міста Києва можна ознайомитися за посиланням.

Повний текст звіту щодо здійснення прийому громадян депутатами Полтавської міської ради розміщений за посиланням.

Моніторинг здійснення прийому громадян депутатами 14 міських рад обласних центрів: Вінниці, Івано-Франківська, Києва, Кропивницького, Луцька, Львова, Миколаєва, Одеси, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас та Чернігова, а також Києва, – проводився у період з 1 лютого 2021 р. по 31 березня 2021 р.

Контакти: ГО «Полтавська платформа», +380997865483, [email protected]

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»