Привіт, мене звуть Каріна, мені 24 і я багато знаю про місцеву раду і депутатів. Ясна річ, бо більшість робочого часу шукаю, слухаю, стежу та спілкуюся про них і з ними. 

Але, коли мене з тиждень тому спитали, чи хочу я бути депутаткою, відразу відповіла “ні”. Чому? З членороздільних аргументів, крім “нуу, велика відповідальність..немає досвіду…гроші не ясно, де брати”, нічого не знайшлося. Та зрештою, зібравши до купи мізки, таки знайшла логічні для себе причини. Що ж напрягає в роботі депутата/ки?

п.с. для повного занурення в тему, рекомендую під час читання увімкнути цю пісню 😉

Тобі не платять

Знаю, для багатьох це відкриття, але депутати не отримують зарплату за виконання депутатських обов’язків. Є, звісно, бонуси, типу безоплатного проїзду в транспорті, звільнення від службових обов’язків на час виконання повноважень депутата та відшкодування середньо заробленого за основним місцем роботи. 

Але будьмо чесні, якщо виконувати обов’язки депутата так, як того вимагають закон і люди, часу на основне місце роботи майже не лишається. Варто шукати пасивний дохід або ж сушити сухарі.

Джерело – https://www.yayimages.com/

Тебе чмирять

Причому всі, хто хочеш і за все можливе. За те, що зарплату з бюджету отримуєш (див. п.1), а нічого не робиш; за те, що дороги погані, на роботі мало платять, дах тече, пацюки бігають; за те, що багато задекларував (“оо, ніяк не наїсишся”); за те, що мало задекларував (“оо, прийшов/ла красти”); за те, що крадеш міські гроші, навіть якщо їх не крадеш; за те, що хабарі береш… 

Цей список можна продовжувати вічно. Не знаю, чи варто який вже раз писати про тотальну зневіру людей і бажання перекласти всю відповідальність на ближнього свого. Думаю, ні.

Джерело – https://www.yayimages.com/

Ти – під прицілом

Під прицілом десятків таких, як я, і сотень гірших. Купив/ла дорогу машину – доцільність комплектації твоєї автівки обговорюватимуть в пабліках, засвітив/ла спіднє на фото – його побачить усе місто, зморозив/ла щось в присутності людини з телефоном – готуйся стати мемчиком.

Всі хочуть якнайбільше про тебе дізнатися, вивернути все, чим займаєшся навиворіт, використати це на свою користь, всі про тебе давно все знають. І добре, якщо поширена інформація буде правдивою.

Джерело – https://www.yayimages.com/

Тобі не раді у міськраді

У міськраді ти, як далекий родич з Козятина, який кожні три місяці зупиняється на ночівлю в столичної сім’ї. Де їм однаково, чим ти займаєшся, чи виконуєш свої обов’язки. Аби швидше вирішив свої справи – відсидів сесію – і зник. Від тебе нічого не вимагають, при цьому очікуючи, що й ти не пхатимеш носа не в свої справи. 

Ти нічого не вирішуєш

Сам/а ти нічого не вирішуєш. Маєш хорошу ідею, хочеш щось змінити? – схрещуй пальці, аби твоя фракція була панівною у коаліції. Якщо ні – готуйся грати в піддавки, викручуватися, використовувати прийоми дипломатії і залучати свої зв’язки. Роз’їжджайся у шпагаті між тими, хто все вирішує і своїми принципами + водночас не забувай про перші чотири пункти. Без підтримки у корпусі ти лише один голос, куди направити який вирішує фракція. А захочеш змінити місце на більш тепле – тобі з радістю покажуть на вихід і позбавлять мандата.

Джерело – https://www.yayimages.com/

Звісно, це не можна застосовувати до всіх депутатів, бо часто і чмирять по справі, і виганяють справедливо. Та і пункти підходять більше до активних і совісних. Але згодна, виглядає все досить песимістично. 

Це я ще не говорю про оточуючих колег-депутатів, які прийшли в раду захищати виключно свої інтереси, застаріле законодавство, бюрократію, брудні ігри й інтриги в раді і сірих кардиналів, які, смикаючи за нитки, ці інтриги підживлюють. 

Це те, що є в раді і до чого варто готуватися на порозі нових виборів. Це те, що можна використати на свою користь і чого потрібно позбуватися.