Привіт, це Каріна і в цьому блозі ми знову з вами наступимо на граблі реальності під назвою “полтавська міська рада”. З попередньої частини ви вже знаєте, чого я не хочу бути депутаткою. Тут же поділюся своїми спостереженнями на тему соціальних мереж.

Так випала карта, що мені періодично потрібно переглядати сторінки наших депутатів у Facebook. Чесно зізнаюся, деякі профілі викликають усмішку, деякі – сміх крізь сльози, а від деяких верне, як від третьої по колу “Вовчиці” Винника в караоке. 

Все офіціозне, типу чи спілкуються депутати з виборцями в соцмережі, як спілкуються + жменьку улюблених мемасів можна глянути тут: “Меми, агітація і лайка: що поширюють у соцмережах полтавські депутати”.

А в нас далі трохи думок про сторінки обранців, які вилилися у 5 гальмових правил. Чому “гальмових”, бо така поведінка в соцмережі явно не додає їм прихильників. 

Ну все? Поїхали.

Забудь, що в тебе є сторінка.

Перше правило – зареєструйся в соцмережі і залиш свій профіль припадати пилом. Бо ти дуже зайнятий, тут не твоя аудиторія і взагалі ти не любиш оцей Фейсбук. 

Ні, люди, зрозуміло, що фейсбук-тусівка – це далеко не весь контингент. Ще є бабусі/дідусі в дворах, які під час передвиборчої будуть зачитуватися буклетами, газетами і бережно накривати ними банки з огірками. 

Але треба розуміти, що ще є більш молода, спрагла до інформації аудиторія, і саме сторінка в соцмережі може додати серед неї впізнаваності і плюсиків до рейтингу. Це цілком реально. Згадайте хоча б колишнього міського голову, який відкрив для себе Facebook й Instagram вже після дострокового припинення повноважень. Саме тоді, коли з’явився ризик випасти з інформпростору і потрібно було залишатися на слуху. 

Сторінка у соцмережі – хороший майданчик для того, щоб заявити про себе і знайти своїх прихильників. Тому нехтувати її використанням не варто.

Захворій синдромом “Зорро”.

Друге правило – не асоціюй свою сторінку в соцмережі із тим, чим займаєшся в житті, не розказуй нічого про свою професійну діяльність, не згадуй, що в тебе в кишені мандат. Пость просто свої гарні фото з риболовлі, з пляжу, з відпочинку за кордоном. Хай буде просто “лічний акаунт”. А депутат – це там, в іншому житті.

Так от, таке не проходить. Сторінки однаково випливають, бо їх шукають журналісти, щоб взяти матеріал для статей, шукають аналітики, аби зрозуміти, хто/як поводить себе в раді і просто люди, які цікавляться, за кого вони все-таки проголосували. Шукають, бо прізвище людини стоїть у переліку складу корпусу і буде промахом не вкласти на свою сторінку вигідну для себе ж інформацію.

З іншого боку зрозуміло, чому деякі депутати грають у соцмережах в хованки і не пишуть публікацій на важливі для міста теми, пов’язані з радою. Аудиторія Facebook часто не добирає слів, а запостивши просто своє фото, або зробивши репост з якогось пабліка, менше шансів нарватися на неприємні запитання та гидкі коментарі. 

Але тут варто замислитися, хто і для чого йшов у раду)

Репость до втрати пульсу.

Третє правило – перебувай з фб-групами і спільнотами у випадкових, дуже сумнівних, нерозбірливих зв’язках. Репость все, що бажає душа. І хай цей рецепт маринованого оселедця а-ля “смєтают со стола за 5 мінут” ти публікуєш втретє, а від кількості філософських цитат про життя кровоточать очі – все добре.

Зізнаюся, це моя улюблена частина, бо саме з репостів депутатів можна дістати інформацію для розділу статей “божевільні меми і інші зашквари”. Тут варто розуміти, що від бездумних репостів страждає репутація. Є шкода і для самого профілю, бо репост знижує кількість переглядів сторінки іншими користувачами Facebook. Тому не потрібно дивуватися, якщо чергове відео чи смішна картинка не наберуть багато вподобань.  

Хай всі знають, як ти поважаєш.

Четверте правило – заповни свою сторінку суто репостами своєї партії, а краще – зі сторінки лідера партії і всіх спільнот, де про того лідера згадують. І в кожній публікації обов’язково ж напиши, що кращої людини/партії на світі не було, немає і ніколи не буде, а світ насправді тримається навіть не на черепахах, а на плечах істинного героя чи геройської суперкоманди, до якої ти входиш. 

Насправді такий політичний фанатизм виглядає не по-доброму дивно і відлякує людей (особливо, коли, крім зізнань партії в любові, на сторінці нічого немає). 

А коли ти ще й маєш проглянути всі публікації такого депутата за кілька місяців (це я вже про себе), то мимоволі з’являється бажання викликати екзорциста і освятити це нечисте місце. Тому, будь ласка, в усьому потрібно знати міру.

Кожній лавочці – свій пост

П’яте правило – розбий все зроблене на малюсінькі шматки і подавай порційно. Спочатку напиши про встановлену ніжку від стільця, потім – про спинку, а потім можна і сидіння описати. Так вийде, що й роботи зроблено більше.

Я, звісно, трохи перебільшую, але публікації такого типу часто з’являються на депутатських сторінках і викликають переважно негатив в коментарях, бо сприймаються як недолугий піар.

Тому чисто від мене – добре, що робите, але краще об’єднувати пости про маленькі справи і робити тематичні публікації з усіма фото й адресами, або ще й карту по цьому зробити, якщо буде бажання.

Це далеко не все, що залишає неприємне враження від сторінки в соцмережі. Для прикладу, коли на сторінку потрапляють всі записи, де вас позначили, і в результаті там змішуються коні, люди і верблюди. Хоча варто лише зайти в налаштування, аби це виправити. 

Або ці публікації мертвою канцеляристською, щось типу “на звернення мешканців щодо необхідності встановлення вузлів комерційного обліку”. Це взагалі хтось сприймає як текст? Ви ж пишите свої думки, а не реліз для “Полтававодоканалу”. 

І т.д.

Що для мене ок? Як для звичайної користувачки мережі мені б сподобалася сторінка, де розумно поєднуються описані вище компоненти: публікації про роботу в раді чи на тему міста (фото, відео) + трохи особистого (фото, відео) + репост чогось цікавого, але не часто. Потрібно використовувати й історії, де сприймається менш офіційна інформація.

Не знаю, може, я занадто прискіпуюся, але хотілося б бачити хороші сторінки, які читати легко і цікаво. 

P.S. Пишіть, чиї сторінки впізнали) Якщо впізнали свою сторінку, теж пишіть)